| patriciu4 a întrebat:

Salll TPU! Am o intrebare, vreau sa-mi cumpar o placa video si am de ales, sa-mi iau un Gigabyte HD6670 ddr3 1gb sau sa-mi iau de la un prieten bun, un HD4870 1gb ddr5 ASUS. Sursa nu ar fi o problema, HD4870 e mai buna cu 50% decat celalta doar ca HD6670 are app acceleration si suport DirectX 11 pe cand HD4870 suporta doar 10.1. App acceleration conteaza mult pentru mine pentru ca procesorul e doar un sempron 3600+ ramii nu conteaza am 4gb DDR2.Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă contează mult pentru tine App acceleration si suport DirectX 11, atunci cumpără Gigabyte HD6670.