| asasinkrid a întrebat:

Salu TPU am o intrebare lagata de powerpoint 2010 si anume cum adaug animatii la text gen sa apara sa dispara si cand sa le salvez in format JEPG sa ramana acele animatii setate de mine.Se poate? Daca nu stii voi alt program? Multumesc dau funda.Eu cand am facut chestia asta nu imi apareau si animatiile decat textu..

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred ca se poate, nu e un program de tunat scrisul asa cum doresti tu, el salveaza ceea ce scrii in formatul respectiv si culoarea care o adaugi.

| dannyel86 a răspuns:

Deci, jpeg e format pentru poza. Pentru ca animatia sa ramana activa, ai putea sa incerci o conversie din Power Point in format gif (care sunt poze animate) (nu stiu daca se poate face asta). Jpeg, png, bmp sunt formate pentru poze, si sunt statice.

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Te caftesc! Gif nu e format de poza? Ca doar nu o fi de muzica? In plus exista gif animat sau nu, depinde? Nu e musai sa fie animat! Mai mult ca sigur ai primit pps-uri cu gif-uri animate in ele, deci se poate! Nici eu nu stiu cum se face, ca nu m-a interesat si nici nu ma intereseaza, dar sigur se poate pentru ca am eu pps-uri cu gif-uri animate in ele. Trebuie sa existe tutoriale, insa trebuie cautat!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

E format pentru poza, dar, fata de cele enumerate, exista si in miscare. Eu, in afara de gif, n-am auzit de alte formate care sa permita animatii, dar e posibil sa nu fiu pus la curent cu noutatile. Ceva idei? happy

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Exista si jpg, nu stiu cum le fac, dar am primit eu jpg in miscare. Eu cand ti-am raspuns m-am referit la ideea de poza. La cum te-ai exprimat tu acolo, lasa sa se inteleaga ca gif-ul nu este extensie de poza, doar jpeg, png, bmp, ceea ce este fals. Gif-ul este tot poza! In miscare sau nu, depinde! Poate fi si static!