| pageup a întrebat:

Acum 2 luni mi-am reparat display-ul de la laptopul meu, am primit garantie 12 luni. Acum s-a intamplat un accident ..laptopul era sprijinit de usa masinii iar cand am deschis usa, a cazut pe asfalt si s-a spart iarasi display-ul.Pot sa il duc la garantie sa mi-l inlocuiasca?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantia este valabila numai pentru defectiuni survenite fara vina ta ori esti de vina ca l-ai trantit, asa ca va trebui sa platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti-l va inlocui cum a spus si celalalt de mai jos, este vina ta nu a lor.

| Mihai_Răileanu_1991 a răspuns:

Nu ti-l mai inlocuieste...ti-l inlocuieste cand ti se arde ...sau ceva de genu'