| alex2009 a întrebat:

Acum am venit de la un vecin m-a chemat ca ii aparuse fereastra aia cu start windows normaly. Cand dai enter se incarca windowsul putin si isi da restart din nou si tot asa. I-am dat seve mod tot nimic. Daca vreau sa reinstalez windowsul merge cu formatatul partitiei pana la 40% si nu mai face nimic. In luna iunie am reinstalat windowsul si toata instalarea a durat cam o noapte intreaga. In timpul instalarii se incalzeste excesiv de mult Si acum mi-a cedat rabdarea sa astept cu orele. Pacat ca nu i-am facut backup. Mai pot face ceva sa il pun pe picioare stiu ca este un laptop foarte vechi? Laptopul a fost inchis de la buton nu cu shut daun stiu ca de aici au aparut problemele Multumesc!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Ai verificat hardul? cred ca e foarte obosit. instaleaza hd tune de aici http://www.hdtune.com/download.html vezi ca sunt mai multe varinate, isntalezi varianta aia ce are fisierul 628KB. il instalezi, apoi verifici benchmarkt( sa nu fie difernete mari intre minim si maxim), vezi acolo sus si temperatura lui, health, apoi dai si error scan, dar bifezi casuta unde scrie quick scan. sper ca pana la urma sa poti deschide pc-ul sa faci toate astea. dar, daca dureaza ore bune instalarea unui windows, mai mult ca sigur este hardul dus:(

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Laptopul trebuie desfacut si curatat de praf, schimabte ventilatoarele care nu mai merg, etc.
Daca tot nu reuseste sa instaleze windowsul, are probleme la componente, trebuie dus in service.
Ah, sper ca nu incerci sa incerci sa instalezi windows 7 pe un laptop vechi, e normal sa nu-l suporte.
Bafta

| Anonymus314 a răspuns:

Nu