| Gabor_Cristina_1970 a întrebat:

acum o zi mi-am reinstalat windowsul si am vrut sa instalez placa video,nu aveam driverele asa ca am luat de pe internet, si in timpul instalarii mi sa inchit PC-ul si de atunci nu mai intra in systemul de operare (windows 7) am incercat sa reinstalez windowsul da nu mai merge.Si am incercat sa dau repair da se face tot ecranul negru.De aprins se aprinde.VA ROG AJUTATI-MA! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cristina, inteleg ca startezi pc si ecranul e negru. insa pe ecran scrie ceva sau absolut nimic?

| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie reinstalat sistemul de operare. Sa nu fie conectat computerul la retea, inainte se recomanda scoaterea bateriei de la bios, a memoriilor si a placii video timp de 20 de min, le reinstalati, intrati in bios sa treceti data si ora, setati first boot dvd-ul, restart, daca aveti dvd-ul cu win ar trebui sa inceapa instalarea. Dupa ce ati instalat sistemul de operare se recomanda instalarea unui antivirus (ori suita de securitate) inainte de a conecta computerul la internet. Driverele le gasiti pe pagina producatorului (pentru placa de baza si placa video, placa de retea etc.). Puteti folosi si driver booster pentru a instala drivere. Se poate sa aveti si o problema hardware, dar sa speram ca nu! Imi puteti da un mesaj cu mai multe detalii! Nu imi pot da seama doar din cateva cuvinte.
http://www.iobit.com/driver-booster.php