| Portocala01 a întrebat:

Salut, acum cateva zile vorbeam cu cineva, a doua zii nu am mai gasit-o in chat nici pe search, nu cred ca mi-ar fi dat block, am cautat-o si in lista de prieteni si acolo imi aparea persoana respectiva dar fara imagine de profil si nu am putut sa o accesez, am cautat-o si pe alte conturi de facebook dar nu, nu am gasit nimic. Eu cred ca si-a inchis facebook-ul, nu?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate sa te fi blocat ca sa nu-i vezi activitatea. Exista optiunea "nu mai urmari pe.". Daca apesi pe ea nici tu nu-l mai vezi pe altul dar nici ala pe tine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Va reveni. Și l-a dezactivat temporar.

| Portocala01 explică (pentru floresdemayo):

De unde stii ca e temporar?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un cont FB, din câte știu, poate fi dezactivat, doar temporar. Ștergerea definitivă a lui, poate fi făcută doar de administratorii rețelei de socializare, în urma unor sancțiuni/ raportări. Puțin probabil, să fie (și) cazul persoanei pe care o cauți...
Un singur lucru face diferența, între un cont șters definitiv și unul dezactivat temporar. Un singur lucru au în comun: în ambele cazuri, nu se poate face accesarea contului.
I) În cazul unul cont șters definitiv, conversația dintre voi e inexistentă, nu o mai poți (re)citi.
Ex: http://postimg.org/image/g5x49drd1/
II) În cazul unui cont dezactivat temporar, mesajele dintre voi, pot fi citite, oricând. Însă, nu îi mai poți scrie/răspunde până la reactivarea contului.
De aceea, ți-am spus că va reveni. Fii optimist(ă).

| RoBByi96 a răspuns:

Si-a dezactivat facebook-ul.