| Brunet_Bogdan_1994 a întrebat:

Salut, am achizitionat de 4 zile o camera video pentru autoturism NAVITEL R800 FULL HD SI UN card hama de 64 gb. Am pornit camera, am bagat cardul si am inregistrat peste 2-3 zile am dat formatare pentru ca nu aveam nevoie sa descarc nimic, dupa ce am dat formatare am apasat pe inregistrare si inregistreaza 5 secunde poate 10 uneori si apare card error, de la ce poate fi?!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cardul e "mort". Schimbă-l.
Și nu le mai formata degeaba. Camera oricum va începe să suprascrie fișierele cele mai vechi.

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru mihai69):

Deci e gata, am vreo sansa sa mi-l schimbe cei de la auchan ca de acolo l-am cumparat?!

| mihai69 a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Merită să încerci. Și nu mai lua Hama, folosește A-data, Sony, Sandisk, Samsung, Toshiba, Kingston... în fine, ceva firmă mai cunoscută.
Camera e OK.

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru mihai69):

Am inteles ca ma panicasem luam in calcul daca sa dau si camera innapoi

13 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Încearcă să verifici modul de formatare, dacă este NTFS sau FAT32, ExFat etc

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru Eduard619):

Pai deodata ce i-am dat formatare din camera eu ma gandesc ca nu ar trebui sa fie probleme?! Ca altfel nu ar mai avea optiunea formatare!?

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru Eduard619):

Mai bine sa ii dau formatare din telefon?!?!?

| Eduard619 a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Teoretic ai dreptate tu, nu poti să ii dai din pc?

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru Eduard619):

Nu ca nu mai am pc laughing

| Eduard619 a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Băgă-l la garantie atunci.

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru Eduard619):

Am bonu de la el si ambalajul in care a fost am incercat sa nu stric ambalaju l-am rupt cat am putut de frumos, insa crezi ca mil va schimba?! Sau cum se procedeaza in cazurile de genu cum am patit eu?!

| Eduard619 a răspuns (pentru Brunet_Bogdan_1994):

Dacă este de la auchan, sunt foarte mici șansele să ți-l schimbe. Credeam ca este eMAG, altex etc.

| Brunet_Bogdan_1994 explică:

Ar trebui sa iau in calcul si returnarea camerei credeti ca poate fi de la camera sau de la card?!

| Brunet_Bogdan_1994 explică:

Deci camera nu are nici o problema?! Doar sa iau ceva un card mai de calitate?!