| andrei690 a întrebat:

Am avut o rezistenta pentru suflanta de aer cald si s-a ars. Cum se impleteste alta rezistenta pe suportul celei vechi?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

O bobinezi cum vrei, singura conditie e sa nu se atinga spirele intre ele pentru ca face scurt, astfel se scurteaza rezistenta si in final se va arde.

1 răspuns:
| andrei690 explică:

Pai tocmai asta mi s a parut ciudat : firul de la precedenta era impletit astfel incat firele se atingeau peste tot big grin Formau o stea si erau aproximativ 20 de perechi