| Andrei_Marius_1999 a întrebat:

Salut
Am avut un hdd blue de 500gb pe pc. S.a defectat. Acum vreau sa imi cumpar un hdd blue de 1tb. Daca schimb marimea hdd-ului trebuie sa mai schimb si alte piese din unitate? S.au doar schimb hdd-urile intre ele? Si dupa ce il montez ce trebuie sa fac? Instalez Windows-ul normal sau mai trebuie umblat si prin bios?

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Nu trebuie schimbata nici o alta piesa, si nici in bios sa umbli. Trebuie doar sa iti instalezi windows-ul de pe un stick sau dvd boot-abil, asta e tot

2 răspunsuri:
| Pietricel a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi nimic altceva, si nu ai ce sa faci in bios. Cand pui hardul nou il detecteaza singur si va trebui sa iti reinstalezi windowsul.

| mahupetrisor a răspuns (pentru Alexul99):

Depinde cat suporta placa de baza de fapt.