| andreisandu28 a întrebat:

Am cumparat cartuse noi la imprimanta Canon pixma ip2600 si cand dau sa printez ceva imi spune ca nu le recunoaste.ce pot face?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cartusele sunt originale sau compatibile?

| Semaka a răspuns:

Dupa ce introduci cartusele, foloseste optiunea de Align Cartdriges pentru a le putea aseza mai bine. Daca nu functioneaza metoda asta, incearca sa gauresti la fiecare cartus orificiul pe unde iese cerneala (incet si cu grija) si aseaza-l (la fel de incet si cu grija pentru ca poti rasturna cerneala in componentele imprimantei.

| K0sti a răspuns (pentru Semaka):

Mai ai sfaturi din astea tampite? Cum sa gaureasca cartusul? Daca da aliniere se aseaza cartusele? laughing)