| NewTextDocument a întrebat:

Am dat si eu pe mess de un copil copac pe mess care imi trimite mesaj ca cica mi-a aflat ip-ul de la pc. Apoi eu l-am intrebat ce poate face cu el? sa-mi dea flood. Si el a zis ca nu. ca imi sparge contul de facebook si imi arde ramul. Chiar poate face atatea cu un ip? laughing Oricum ip-ul meu nu e static este dinamic.
Astept pareri

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti face nimic, nu are nicio legatura ip ul cu contul de facebook, iar rami nu poti sa ii arzi software

| bogboy101 a răspuns:

Cel mult iti intra in pc ca in teamwier dar nu cred caare el programele necesare doar dupa hackpedia erau niste programe mia vechi... funda?

Răspuns utilizator avertizat
| uninvited66 a răspuns:

Adresa ip. Hai sa te lamuresc putin. Cu un port scanner aflam ce port ai vulnerabil. Din pricina programelor unul intre 2000-4000 trebuie sa fie vulnerabil. Apoi prin backtrack si un script de la ei ( chiar nu dau nume ca apoi cine stie ce faceti), si folosind un pentest, iti intru in calculator usor. Apoi ma joc putin cu fisierele tale cum vreau eu fara sa stii tu. In cele din urma iti pot arde procesorul daca il tin full 100% dar daca ai racire buna nici o sansa. As mai putea sa iti formatez calculatorul. Daca vrei sa incercam da-mi ipul tau! big grin Poate sa fie el static si dynamic si cum vrei tuwinking

| suntserios a răspuns (pentru uninvited66):

Te ca.ci pe teoria ta daca am un firewall up si un ip dinamic.

| bilopart a răspuns:

Ce vorba e asta ba? ``copil copac``?
si nu, nu are ca sa iti faca alteceva decat sa iti afle adresa ta.

| Lego_Pante_1995 a răspuns:

Nu are ce face...e un fraier mai ales cu contul de facebook... Funda?

| Legenda98 a răspuns:

Stai linistit mane, nu face nimic.