| marc74 a întrebat:

Salut, am deschis o subtitrare cu notepad si acum iconitele subtitrarilor apar ca iconita de la notepad. Pot face ceva sa apara la loc, cu iconita de subtitrare? Plus ca acum trebuie sa introduc manuala extensia srt..pana acum o lua automat...VLC le vede si asa, dar playerul de pe smart TV nu.

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce sistem de operare? Click dreapta>properties>open with...seteaza default ce vrei tu. Are legatura cu "default-ul" https://techforluddites.com/......ing-files/

| marc74 explică (pentru CM7YRE):

Windows10..multumesc,o sa incerc.va anunt daca am reusit.

| marc74 explică (pentru CM7YRE):

Ok..am facut asta dar.ce varianta sa aleg.ce ar trebui sa setez ..in loc de notepad, imi apare notepad si sa caut in aplicatii..deci?

| CM7YRE a răspuns (pentru marc74):

Deci ce? E o chestie de default https://img.mywindowshub.com/images9/TA-reset.jpg ce nu se-ntelege? Ai niste registrii schimbati, niste aplicatii pe default, atata tot. Ori selectezi "nimicul" (reg) ori reset ori ce vrei tu. Deci...ce?

| marc74 explică (pentru CM7YRE):

Ok.Multumesc.am facut asta..am resetat.s-a dus inapoi pe word pad...

| CM7YRE a răspuns (pentru marc74):

Cu placere. Bine ca merge.

| marc74 explică (pentru CM7YRE):

Pai tocmai..ca nu merge..am citit undeva ca trebuie resetat ceva la registrii...dar e prea complicat pentru. mine. Multumesc oricum