| bogz a întrebat:

Am doua boxe de audi a6 si as vrea sa le conectez la calculator.Stie cineva ce fel de transformator am nevoie pentru a le conecta la priza, sau ce am nevoie sa le fac sa mearga la calculator? Boxele sunt destul de mari.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este chiar foarte simplu. Pentru ele vei avea nevoie de un amplificator. Ori de la un casetofon vechi care are auxiliar in si la iesiri legi boxele ori daca ai niste boxe de pc au aplificator incorporat pentru ca intra la priza de 220 sau la 12 volti depinde cum ai. Scoti firele care sunt legate la boxele actuale si le legi la cele pe care le ai. Merge si asa si asa. Se va auzi clar si destul de tare. Dar daca boxele duc mult si vrei senzatie te sfatuiesc sa iei un amplificator calumea si sa le faci si cate o cutie din pal sa aiba si rezonanta.Se vor auzi si mai tare dar ai grija cu amplificatorul sa nu le arzi daca e prea puternic si dai tare in ele. Succes si sper ca ti-am fost de foloswinking Si inca ceva. daca le bagi pe direct se vor auzi incet iesirea pc-ului pentru boxe suporta decat casti. de-asta boxele de pc au amplificator. Si daca le bagi asa ai sansa sa iti arzi placa de sunetwinking daca ai si laptop nu e ceva prea placutwinking Deci inca odata succes si daca nu ai inteles da-mi un pm sa iti fac o schema