| Gabi16 a întrebat:

Salut, am facut o configuratie pc pe piese si as vrea sa stiu daca toate sunt compatibile si daca pot rula jocurile noi aparute la cerinte medium-high, cel mai mult ma intereseaza daca piesele sunt compatibile si daca DVD-RW e bine ales pentru aceasta carcasa? configuratie este urmatoarea :

Hard Disk Drive WESTERN DIGITAL Caviar Blue WD10EZEX, 1000GB, 64MB, SATA 3

Procesor INTEL Core i5-4440 BX80646I54440, Haswell, 3. 1GHz, 6MB, Socket 1150, Box + joc cadou Total War Rome II

Placa video EVGA GeForce GTX 750 Superclocked 01G-P4-2753-KR, 1GB GDDR5, 128bit

DVD RW ASUS DRW-24BF1 ST/BLK/B/AS, SATA, negru, bulk

Carcasa ZALMAN T3 ZM-T3, 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, mATX

Sursa de alimentare FLOSTON FL500EXTRA, 500W, 12cm FAN, Active PFC

Placa de baza ASROCK H81M-VG4, socket 1150, H81, 2xDDR3, 2xSATA3, 2xSATA2, mAtx

Memorie desktop CRUCIAL CT51264BA160BJ, 4GB DDR3, 1600MHz, CL11

Ce parere aveti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| DaffyDuck a răspuns:

Iti garantez ca jocurile noi o sa-ti mearga perfect, fara probleme cu setarile la high-very high/extreme.

| xcamaradx a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ pentru verificari, Depinde cum tunezi pe partea soft, in continuare.E de lucru.Iti recomand http://www.ma-config.com/en Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Gabi16 explică (pentru TGeorge23):

Da eu nu am bugetul acela care mi l-ai zis tu, m-am documentat sa vad ce poate aceasta placa, a aparut in urma cu 2 saptamani, configuratia aceasta mi-o pot permite, si sunt de parere ca merge si la high poate chiar la ultra.Configuratia care mi-ai spus-o tu e foarte buna dar nu mi-o pot permite, aceasta mi-o pot...

| KodrutZ a răspuns (pentru Gabi16):

NU arunca banii pe unitate optica si ia un 750 Ti. Gainward are un Ti la pret destul de mic (vreo 640 RON). Eu am i3 2120 si un EVGA GTX 750 Ti SC si se misca combinatia asta de rupe.