| Andrei_Marius_1999 a întrebat:

Am făcut un update de la un hard wd blue de 500gb la unul de 1tb. Problema e ca am deschis pc, bag windowsul in el si cand ajung la partitii e gol. Niciuna. Ce trebuie sa fac ca sa instalez Windows-ul pe hardul nou? Țin sa menționez ca nu pot crea o noua partiție, și singura opțiune este load drive. Ce pot face ca sa instalez Windows-ul?

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ce Windows vrei sa instalezi?
In mod normal, in etapele instalarii sunt incluse si pasii crearii de noi partitii, pe care sa pui si sistemul de operare. Ti-ar trebui un tutorial bun, pentru a intelege unde te blochezi, de aceea te-am intrebat ce versiune vrei sa pui pe dispozitivul tau.

| dannyel86 a răspuns:

Cand hardul e nepartitionat, in fereastra mai sus de Load driver trebuie sa apara "Disk 0 Unallocated space", iar in dreptul Load driver trebuie sa ai "Drive options (advanced)", care te ajuta sa gestionezi partitiile cum doresti.
Mai jos ai un tutorial pe intelesul tuturor.
https://cristianls.ro/......u-imagini/

| Andrei_Marius_1999 explică (pentru dannyel86):

La mine nu exista nici acea partitie din care pot face mai multe.nu e nimic la partitii

| dannyel86 a răspuns (pentru Andrei_Marius_1999):

Asta inseamna ca hardul nu e recunoscut de sistem. Verifica inca o data conexiunile la hard si asigura-te ca acesta este detectat (poti cerceta si in Bios, sa vezi daca e in lista).
Verifica daca intra curent in hard. Ai leduri pe unitatea centrala care ii arata activitatea (led care clipeste)?
Monteaza din nou hardul vechi, pentru a compara si testa eventualele cauze.
Poate e prea mare pentru ceea ce suporta calculatorul tau (desi e putin probabil; unde a intrat 500gb, merge si 1T).