| coosmin24 a întrebat:

Salut Am filmat la o nunta cu o camera JVC si inregistraera s-a facut in format P50 (un format mai greu de gasit) pa casete mai micute. Ca sa convertesc video din acest format trebuie sa bag caseta intr-un cititor special ca sa trag video pe alta caseta (dvi) si de aici in pc! Stie cineva cum sau unde sa ma duc sa rezolv problema asta? Sau daca exista si o alta varianta?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Caseta o introduci in camera apesi play imprumuti o placa de captura video USB care sa aiba intrare compatibila cu camera(chiar si audio+video RCA cele cu care te legi la tv merg in caz de nevoie) si transferi filmarea in PC intr-un format mai convenabil.

Răspuns utilizator avertizat