| DjZen a întrebat:

Am folosit astăzi o imprimanta 3D, iar după ce am terminat produsul mi-a căzut acetona pe obiect și apoi având tentația de a lua repede am prins obiectul și când să îl dau jos observ că mi-a rămas pe mâna ABS. E posibil sa fie un pericol sau nu? Mulțumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

ABS se dizolva atat cu acetona, cat si cu nitro-diluant.
Evident, din partea dizolvata s-a pus si pe mana ta, dar o poti spala tor cu solventii lui, dupa care speli si cu apa si sapun.
Vei fi mai curat la mana decat inainte. happy

De la nici una din aceste substante ajunse pe piele nu vei pati nimic.

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Pericol pentru tine sau pentru obiect?
Tu vei muri, in mod sigur

| DjZen explică (pentru Goete):

Pai normal că pentru mine nu? laughing

| Goete a răspuns (pentru DjZen):

Daca iti sugi detegul, spala-te pe maini inainte?

| DjZen explică (pentru Bula):

Mulțumesc de răspuns! ☺️