| xlr8rq1 a întrebat:

Am formatat windows-ul si vreau sa pun placa de baza,de sunet si placa video, dar nu gasesc CD-urile...
Imi puteti dau un link de unde pot le pot descarca, sau vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| sakki a răspuns:

1.Nu ai nevoie de driver la placa de baza
2. Spune modelul placii tale de sunet
3.Modelul placii video
daca le stii intri pe google scrii download driver si numele!
Sau specifica daca ai laptop sau daca nu ai calculatorul facut din piese ce model e!

2 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Cauta si instaleaza Driver Robot sau Driver Genius. Aceste programele eu le folosesc frecvent pentru scanare si instalare drivere. Va trebui sa faci rost si de key pentru ele. Dar le poti gasi pe net. Bafta!

| relian a răspuns:

Daca dupa ce ai instalat wind totul este bine nu iti mai trebuie nimic altceva.Deci daca ai sunet, daca ai video adica e mai bine sa dai clic dreapta pe my computer-properties de acolo de jos-device manager de undeva de prin stinga sus sau depinde ce wind ai si acolo vezi ce apare cu galbe semnul exlamarii ori semnul intrebarii. Daca nu ai nici un semn acolo la Device Manager atunci cautati de treaba ca wind ce l-ai instalat a avut el driverele si lea instalat. Daca insa ai acolo galbenele vezi ce sint, apoi cauti acele drivere le instalezi si aia e tot. Poti sa dai sa caute pe net, adica sa caute calculatorul singur pe net si sa instaleze driverele.Citeodata merge, alteori nu gaseste, depinde ce drivere sint.Chestia asta acum tu trebuie sa intri acolo la device manager dai uninstal acel hardwer si care mai sint cu probleme dai restart la calculator si cind pleaca o sa o gaseasca si o sa zica new hardwer bla bla vezi ce spune, tu daca nu ai driver bifeaza sau da clik sa caute pe net si tot asa. Daca gaseste ceva bine daca nu atunci va trebui sa stii, ori sa afli ce componente nu au driver cum se numesc si dupa intri pe la producatorii acelor componente si iei driverele care sint afisate pe sitele lor si sint gratis.Bafta