| Flluffy a întrebat:

Am in PC o arhiva care nu o pot dezarhiva pentru ca imi cere o parola. Stie cineva cum pot afla parola?

9 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Vezi acolo de unde ai descarcat arhiva, poate scrie undeva parola.

| ZendyTeam a răspuns:

Vezi acest articol
http://www.zendy.ro/despre-7-zip/
Vezi si acest articol
http://www.7-zip.org/faq.html#user_faq

Daca citesti acest FAQ, ai evdea ca o parola se poate sparge, dar depinde de foarte multe chesti, le ai acolo.
Cum a zis si colegu daca parola e "strong". poate dura ani de zile bune, asa ca las-o moarta.

Stima Zendy.
PS: id - zendyteam.

| artagonlord a răspuns:

Sunt tot felul de programe de spart parole la arhive [cauta pe google, nu am voie sa postez link], NU SUNT LEGALE.

| taken a răspuns (pentru artagonlord):

Daca parola este complexa (este formata din multe caractere) poate dura ani si tot nu va gasi parola.

| artagonlord a răspuns (pentru taken):

De ce ziceam eu, intra in spatele fisierului unde este salvata parola, undeva este si parola, dar tu ca utilizator a calculatorului nu poti intra

| taken a răspuns (pentru artagonlord):

Eu asa stiu, orice program ai folosi sunt slabe sanse sa gaseasca parola.
Poti sa faci o proba. Pune o parola pe o arhiva si incearca cu un astfel de program.Pui o parola simpla din 4-5 litere.
Ce faci, tii calculatorul deschis cateva saptamani in nadejdea ca va gasi parola?

| artagonlord a răspuns (pentru taken):

Taken de ce zici tu incearca parole random.

| Flluffy explică (pentru artagonlord):

Am cautat programe pe google dar acelea incearca parole la nimereala... Tu ai gasit ceva care sa o sparga din prima?

| Suteu a răspuns:

Despre ce este vorba, sau ce anume vrei sa te dezarhivezii? Despre ce e vorbaa?