| Aurel_Mihaela_Si_1992 a întrebat:

Salut, am inceput si eu de putin timp sa fac video despre gaming si cand inregistrez se aude foarte tare microfonul are un bass am aici un video https://www.youtube.com/watch?v=3zO2ZZVIznY sa puteti sa va dati seama despre ce zic si ma gandesc sa nu fie din placa mea de sunet ca este mai vechie, si vreau sa imi ziceti si mie daca imi iau o placa usb sau alta placa de sunet mai noua o sa am calitatea mai buna la microfon adica nu o sa mai am acel bas puternic? tin sa mentionez ca este reglat microfonul dar tot se aude acel bass in video. multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Debifeaza Microphone Boost din setraile microfonului.

| Aurel_Mihaela_Si_1992 explică (pentru laurentiu80):

Salut Laurentiu, am facut proba si cu boost-ul la 0 dar acum dupa ce inregistrez ca sa ma aud trebuie sa dau volumul la maxim la boxe si parca tot se aude un pic asa basul acela. Tu ce zici ar putea fi de la placa de sunet ca vreau s iau alta da nici sa dau bani pe placa degeaba? mersi mult de raspuns

| Aurel_Mihaela_Si_1992 explică:

Am microfon bunicel am dat 100ron pe el chiar am facut proba pe alt pc sa vad daca este de la microfon si nu, se aude foarte bine la mine in pc nu vrea si din cauza asta cred ca este de la placa de sunet(integrata) si din cauza asta vreau sa iau alta, dar vreau niste pareri