| Quazar a întrebat:

Salut, am incercat sa aprind o unitate si cand o aprind imi apare imaginea de start (imaginea aceea cu numele placii de baza si cand iti arata sa apesi f2 pentru bios sau pentru boot manual) si asa ramane, ce as putea sa-i fac?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi mai multe: HDD-ul, memoria RAM, placa video, etc. Trebuie sa-l studieze cineva care se pricepe.

| androidname a răspuns:

Salut! Hard-ul sau placa de baza au o buba!

| Quazar explică:

Pai am scos HDD si ar trebui sa porneasca pana intr-un punct fara HDD dar la fel sta blocat acolo, si in bios numa lasa sa intru, ingheata pc-ul nici tastatura nu merge.

| enrique81 a răspuns (pentru Quazar):

Placa de baza este sigur atunci...trebuie sa o schimbi, iti recomand sa cauti pe olx, gasesti o gramada..tocmai sau prosti de genu nu sunt bune de nimic.

| enrique81 a răspuns:

Merge sa intri in bios? vezi la hard disk daca til mai arata, si pune-l primul acolo