| evillz a întrebat:

Am instalat un windows unui prieten. Dupa ce am terminat, cand am dat click 2 pe desktop sa dau refresh, a ramas blocat cu clepsidra cursorului. Am dat din nou restart si dupa cateva secunde, tot cand sa dau click 2 pe destktop, a ramas blocat cu clepsidra. L-am oprit de la buton pentru a desface carcasa sa il sterg de praf, scotandu-i coolerul si radiatorul de la procesor. Cand l-am montat la loc, ledurile de langa butonul de pornire nu se mai aprindeau, pe ecranul monitorului nu aparea nimic, cd-romul nu se deschidea cu toate ca ledul de la el era aprins, doar coolerul functionand. Stie cineva ce ar putea avea? Va multumesc.

5 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Cat timp ai asteptat cand ''s-a blocat"? Si, poate a iesit vreun fir care face contact cu butonul de pornire.Mie mi s-a intamplat.

| Drax a răspuns:

Desfă carcasa, scoate tot din el, şterge de praf, asamblează la loc. Dar să fi atent, să nu încurci firele, cum a spus si Claudyutom. O zi bună!

| evillz explică:

L-am sters de praf, si de scos alte fire nu am scos. M-am uitat atent de foarte multe ori si toate erau la locul lor. Ce am uitat sa spun e ca a ramas si un cd in cd-rom, pe care l-am scos cu ajutorul unui ac, prin gaurica aia mica din fata, si am observat ca nu primeste curent nici cd-romu deoarece il miscam cu mana inainte si inapoi, fara sa il traga automat.

| evillz explică:

De asteptat nu stiu daca are vreo legatura, deoarece puteam sa deschid My Computer, sa deschid Internet Explorerul, dar in momentul in care dadeam click 2 sa dau refresh, ramanea clepsidra pe eran iar am dat click pe start pentru a-i da restart se bloca si meniu din start

| Claudyutom a răspuns:

Dezasambleaza-l si amsambleaza-l din nou poate ai incurcat firele