| xPiccolo a întrebat:

am instalat un Windows Xp SP3 ( l-am instalat bine/corect)
problema e la placa de sunet. am instalat si driver-ul de pe CD-urile calculatorului, am descarcat si eu cateva de pe net, am incercat si cu slimdriver... dar degeaba

Driverele se instaleaza dar nu-mi merge sunetul, nici unu apare membrana aia de la sunet, nici in control panel nu este... NIMIC!

Sper sa ma poata ajuta cineva!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Cum banuiam. Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| xPiccolo explică (pentru Salontanul):

Nu stiu de ce nu mi se descarca programul ala. ajunge la 99% si dupa aia nu mai merge, da eroare!
Ajuta-ma crying(((((((((
laughing vreau si eu sa ascult muzica si nu pot. e melancolic timpul!

| Salontanul a răspuns (pentru xPiccolo):

Imi pare rau. Nu te pot ajuta altfel. de unde esti? Sau mai bine da-mi un numar de telefon si numele tau pe privat. Te sun eu.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in Control Panel/System/ Device manager si spune-mi daca vezi ceva cu galben sau cu rosu. Eventual daca poti si te pricepi sa pui si un print screen.

| xPiccolo explică (pentru Salontanul):

Am reusit sa intru unde ai zis... pe site-ul ala... a aparut aia cu galben. doar ca nu ma lasa sa descarc!