| florin1979 a întrebat:

am internet de la romtelecom 20 MB/s. cand este vremea rea, cum e acum la mine, deci nori grosi si ploaie, imi scade drastic viteza! se poate ca vremea sa scada viteza de net, doar nu e wireless e cabluhappy

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Teoretic daca esti pe fibra cablu sau alt fir nu, insa nu asta e momentul cand toti intra pe net cand vremea e proasta si daca si reteaua din zona ta nu e prea bine pusa la punct (la tara) e posibil sa iti scada rata de transfer.
Oricum daca ai sa te uiti in abonament rata de 20M/s nu e garantata deci...
http://www.tutorialepc.ro

| eXtreme21 a răspuns:

Si eu am internet de la romtelecom si nu are nici-o problema straight face
Merge normal si pe vreme rea. Poate sa fie si din cauza unei alte probleme, nu stiu care ar putea fi.
Suna la 1930 si vorbeste cu un reprezentant la sectiunea "deranjamente".
Sper ca am putut sa te ajut.