| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, am la laptop un incarcator cu un adaptor din acesta https://m.emag.ro/......D83ZF9BBM/ am avut 2 adaptoare au mers o saptamana fiecare cam asa, cum asa putea face sa nu se mai strice, cred ca s-au ars, stiti cum pot evita? funda!

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Ce laptop si ce incarcator, specificatii anume, ai? Daca se ard, mai ales la interval de timp comparabil, e ceva aiurea la putere, la tensiuni, verifica sa suporte un asemenea adaptor ceea ce scoate incarcatorul. Cauta chestii compatibile, ca sa nu mai strici si sa dai banii pe adaptoare, si mai ales sa nu strici ceva si pe la laptop.