| curious01 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor, dati-mi informatii despre virusul "trojan horse", azi mi-a aparut, idee n-am de unde, de unde apare el si ce este? dau Funda, multumesc

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Trojan horse inseamna "cal troian" si este un tip de virus. da-mi mai multe informatii despre el si iti voi spune cum poti scapa (nume complet, fisier-ul infectat etc.).

| SasNetRomania a răspuns:

Il iei de oriunde, fie din accesarea siteurilor anonime fie din exe-uri, acele programe sau launchere de jocuri.
Trojan Horse e ceva vechi nu ar trebui sa puna probleme unui antivirus bun, cum e malwarebytes sau bitdefender free.

| pbsolver a răspuns:

Trojan horse e un tip de virus. daca iti place istoria stii despre ce e vorba. e un tip de virus care se prezinta ca fiind altceva. un joc spre exemplu sau orice alt software obtinut de pe site-uri naspa