| Zurelin a întrebat:

Salut,am niste probleme frecvente cu Blue-screen, crush'uri din jocuri ...in ce priveste blue-screenul ma ingrijoreaza deoarece este foarte des(zilnic).
Acum as vrea sa va intreb cauzele, Hard-ul sa fie problema?
mentionez faptul ca nu este temperatura procesorului deoarece tocmai i-am schimbat pasta siliconica iar blue-screenul apare chiar si imediat dupa ce mi-am deschis PC'ul.

8 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Este sursa.

| crisss27 a răspuns:

Memoriile cauzeaza aceste probleme dupa cate stiu eu. Vezi in task manager cat de utilizate sunt memorile. Cati Gb memorie ai?

| Zurelin explică (pentru crisss27):

2gb, nu fac nimic acum, foloseste 1.15

| crisss27 a răspuns (pentru Zurelin):

Pai daca nu faci nicmic pe calc si foloseste 1.15 gb din 2 daca dai drumu la un program sau unjoc mai tare inseamna ca ramii ar putea fi problema.

| Zurelin explică (pentru crisss27):

Dar primesc si fara sa fac ceva

| crisss27 a răspuns (pentru Zurelin):

Iti recomand sa duci calcu la un specialist pentru diagnostic sau sa cureti calcu si ramii de praf. Ar fi bine daca ai avea ceva ramide schimb sa vezi daca iti face acelasi probleme.

| Zurelin explică (pentru crisss27):

Am, si am sa incerc, multumesc

| crisss27 a răspuns (pentru Zurelin):

N-ai pentru ce, spre sa revolzi problema sa te poti bucura de o navigare fara intreruperi.