| P0ntyc a întrebat:

Salut.
Am o baterie externa de 2000 ma iar pe cutie spune ca trebuie incarcat la un incarcator de 500 mah. Eu am bagat-o la un incarcator de la Samsung de 1 Ah. Se poate strica?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Se poate doar supraincalzii si in timp sa se deterioreze mai repede. "Stricata" de azi pe maine n-ai sa vezi. Dar probabil in loc sa te tina 2 ani o sa te tina 1 jumate sau ceva de genu.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Voltajul trebuie sa fie același. Dacă Amperajul e mai mare nu e nici o problemă!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu cat amperajul este mai mare, se incarca mai repede.