| Quazar a întrebat:

Salut, am o imprimanta HP plus 4130 si am ramas fara cartus color, si nu o pot conecta daca nu ii dau pe butonul i sa scoata foaia cu informatii unde este si un pin, daca am ambele cartuse in imprimanta si cel color e dus dar cel negru este plin, nu trage foile pe negru? Am incercat dar nu scoate. Multumesc de raspuns

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt probleme mari cu astea, macar curat-o bine, eu nu repar imprimante, dar curatarea ajuta sa stii

| lpavel a răspuns:

Normal ar trebui sa mearga... incearca sa printezi ceva care necesita doar culoarea neagra!
daca nu merge scoate cartusul color! daca nici asa atunci nu mai ai ce face!
Detin si eu o imprimanta HP si pot spune ca sunt cele mai proaste imprimante care au existat vreodata!
Adevarat ca sunt ieftine dar la cat de proaste sunt nu se pot descrie in cuvinte! Abia astept sa se strice sa trec pe Brother! Daca vrei sa-l schimbi nu ezita nici o clipa sa iei unul de asta
https://www.printingmall.ro/......r-a4-13968
va fi mult peste mizeria de HP!

| Xox0 a răspuns:

Nu cred ca conteaza faptul ca ai unul plin, trebuie sa ai cerneala in amandoua aka trebuie sa iti iei cartuse noi si sa il inlocuiesti pe cel color cu unul plin.

| BarracudaYT a răspuns:

Trebuie sa scoti cartusul color gol si incearca sa scoti doar negru sau du-te si cumpara unul nou