| Heng a întrebat:

Salut,

De un an, am o imprimanta Canon MG2150. Azi am reincarcat ambele cartuse, doar ca imprimanta imi scoate imaginea dubla.
Nu poate fi de la cartus fiindca am incercat si unul nou, degeaba.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Ce windows ai? daca ai windows 7 intra in devices and printers da click dreapta pe imprimanta ta selecteaza printing preferences si trebuie sa ai maintenance..acolo ai mai multe optiuni. poti sa le incerci pe toate. nu fac rau la imprimanta..insa nu folosi in mod excesiv deoarece poti ramane fara tus.happy

3 răspunsuri:
| vatco a răspuns:

Intra in setarile imprimantei la maintenance si da allign heads si clean cartridge.

| Heng explică (pentru vatco):

Nu am aceste optiuni.

| Heng explică (pentru vatco):

Apreciez ca ai incercat sa ma ajuti, pentru asta primesti funda.
Problema era o banda din interiorul imprimantei care era murdara. Am reusit, totul e ok, multumesc.

| vatco a răspuns (pentru Heng):

Ce windows ai? daca ai windows 7 intra in devices and printers da click dreapta pe imprimanta ta selecteaza printing preferences si trebuie sa ai maintenance..acolo ai mai multe optiuni. poti sa le incerci pe toate. nu fac rau la imprimanta..insa nu folosi in mod excesiv deoarece poti ramane fara tus.happy