| Lolgame a întrebat:

Ss putea upgrada un celeron m 380 la un pentium dual core?
Accepta bios-ul procesorul?
Amandoua procesoarrle au sochet-ul 478.
Astept raspunsuri de la cunoscatori.

3 răspunsuri:
| vladutzu09 a răspuns:

In general da, daca procesoarele au acelasi socket pot intra in placa ta de baza. Daca ai putea oferii si numarul de serie al placii de baza ar fi perfect.

| Lolgame explică:

Placa de baza e din seria l20 pe cand cea de la pentium este l300

| vladutzu09 a răspuns (pentru Lolgame):

In teorie da s-ar putea. Daca este calculatorul tau personal incearca sa strangi niste banuti si sa-ti faci un sistem cu un Pentium G3258 sau ceva mai decent si o placa video bunicica *GTX 750TI si o sa observi diferente uriase happy