| monfhesyum a întrebat:

Am o intrebare. Ce ar trebui sa aleg dintre a-mi cumpara un PC de gaming sau un laptop de gaming? Mentionez ca am deja un laptop, dar unul obisnuit care nu ruleaza jocuri cum ar fi cs sau pubg.

3 răspunsuri:
| AlexAL275 a răspuns:

Sincer cred că un pc ar fi mai bun + că laptop-ul se strică mai repede. Dezavantajul pe care îl ai atunci când ai un pc este faptul că poți să umbli pe el într-un singur loc, pe când la laptop poți merge oriunde cu el. Deci calculatorul ar fi o alegere mult mai bună din punct de vedere al performanței (depinde și ce îți iei ) + că nu se încălzește așa de rău ca laptop-ul. Laptop-ul este bun datorită portabilității, poți umbla cu el oriunde. Depinde ce preferi portabilitatea sau performanța. Te sfătuiesc să-ți iei o unitate mai bună și un monitor decent dacă îți iei pc.

| AdorDresurile a răspuns:

Depinde de ce cauti, daca vrei portabilitate (adica sa te joci oriunde) ia-ti laptop. Insa recomand sa iti construiesti singur un PC de gaming (adica sa nu cumperi unul deja montat, ci sa cumperi separat placa video, procesor, carcasa, etc etc). Sunt extrem de multe tutoriale pe Youtube care te vor ajuta sa il asamblezi, asa te va costa mai putin si asa ai si satisfactia ca ai muncit singur la propriul tau pc