| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare despre crearea siteurilor web.
Am creat un site cu mai multe pagini si am folosit css html si javascript. Unele pagini web nu sunt pagini principale asa ca nu vreau ca ele sa se vada.
Am creat un folder principal unde sunt toate subfolderele si paginile principale web. Ele se vad astfel: Folder Site - pagini html, folder imagini, folder css, folder javascript, folder alte pagini html. Eu intru in Folder Alte Pagini Html - pagina secundara 1 html, pagina secundara 2 html, pagina secundara 3 html. Deschid Pagina Secundara 1 Html si vreau sa ii inserez o imagine din folderul imagini, vreau sa folosesc acelasi fisier css si tot asa. Cum le scriu calea legatura path, daca ele sunt in subfolder? Am incercat de exemplu image source-Alte Pagini Html-Folder Site-Folder Imagini-imagineJpg si nu a functionat. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Https://www.w3schools.com/html/tryit.asp?filename=tryhtml_files_relative_2
Scrii cum arata acolo, alea doua puncte de la inceput sunt ca sa iesi din folder.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori folosesti calea absoluta si nu mai ai probleme, ori gasesti calea relativa corecta

https://www.coffeecup.com/help/articles/absolute-vs-relative-pathslinks/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

./ - înapoi odată
Nu prea am înțeles întrebarea oricum.

| ROberrt86 a răspuns:

Le tragi sus lul ez.
poate fi si un bug de la pc.
a patit si un youtuber englez pe live cand voia sa faca un site pentru abonati

| suntserios a răspuns (pentru ROberrt86):

Tu nu ai inteles absolut nimic din intrebare nu?

| Mark2012012 a răspuns:

Am gasit calea Path, ca sa ma intorc Back un folder inapoi
img src="./ images / imageJPG "

| Mark2012012 a răspuns:

Am gasit calea Path, ca sa ma intorc Back un folder inapoi
img src=". / images / imageJPG "
Aici sunt 2x.
Nu m-a lasat codul site-ului TPU sa scriu prima oara

| Mark2012012 a răspuns:

Am gasit calea Path, ca sa ma intorc Back un folder inapoi
img src="Punct punct/ images / imageJPG "