| bestia69k20 a întrebat:

Salut, am o întrebare legata chestionarele din google(google forms). Vreau sa deschid o mica sala și vreau sa aplic un chestionar pe mai mulți tineri. Dar vreau ca prima întrebare sa fie baza, în sensul ca la întrebarea "O sa îți faci abonament la sala?" sa fie răspuns cu da sau nu. Cei care răspund cu "Nu" sa le apară ca e gata chestionarul și cei cu "Da" sa contribuie cu celelalte intrebari". Mulțumesc anticipat și dau funda!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RoCkKiD a răspuns:

La prima intrebare dai click pe cele 3 puncte din partea drepta jos a chenarului. Daca dai click pe ele o sa iti apara un meniu si selectezi "Go to selection based on answer".

Dupa ce faci asta in dreptul raspunsurilor "Da" si "Nu" o sa iti apare un meniu nou de tip drop down. Acolo, in dreptul variantei nu selectezi "Submit Form".

In momentul in care omul selecteaza nu la intrebarea ta ii apare emsajul de vinal si chestionarul se incheie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sala de ce?
Si cum sa "aplici chestionare pe tineri"? ca nu inteleg asta.