| Doub a întrebat:

Am o mare problema cu laptopul si am nevoie urgenta de el. Ideea e ca mi se deschide, gen se vede logoul (Acer), dar dupa apare ecranul negru si nu ma lasa sa ma loghez.

Aveti idee ce trebuie sa fac pana sa il arunc pe geam? Msss

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Data viitoare fa o filmare si uploadeaza sa vedem cu ochii nostri

22 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica daca nu ai uitat vreun CD sau stick USB in unitatea optica. Deseori se intampla asemenea problema la faza de boot-are.
Daca nu ai CD sau stick USB conectat, atunci sistemul de operare trebuie testat /reparat folosind un disc de reparatie sau alte mijloace.
In ultima instanta raman testarea completa a hardware-ului laptopului si reinstalarea sistemului de operare.

| LoveSleep a răspuns (pentru Bula):

De ce mi-ai dat eronat? Am avut aceeași problemă și am rezolvat-o exact așa. Puțin îmi pasă de vot și nu am zis niciodată că sunt expert, dar frumos ar fi să îmi explici de ce e eronat ceea ce am zis, ca să învăț și eu ceva.
Doub, slot-ul e locul în care intră ramii. Probabil ai două.

| Bula a răspuns (pentru LoveSleep):

Motivul pentru "eronat":
La laptop-uri memoriile nu se acceseaza "in spate", ci dinspre partea inferioara (rareori sinspre partea superioara) a laptopului.
Daca desface laptop-ul in spate (asa cum ai scris) va reusi doar sa strice definitiv acel laptop.

| LoveSleep a răspuns (pentru Bula):

Oare tu înțelegi ce-ai scris acolo?

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Raspunsul in aceasta lume este pace si iubire.
Chill, guys.

| RAY a răspuns (pentru LoveSleep):

Deci un laptop se deschide si pe la spate dar si prin fata =prin tastatura =in special modele subtiri gen Acer, Asus, dar ea nu are problema cu memoria asta e clar, are windowsul corupt sau hardul are bad urii

https://www.youtube.com/watch?v=XR7xsVQkwCA
https://www.mygarage.ro/......550jk.html

uite un laptop mai dificil

https://www.youtube.com/watch?time_continue=136&v=CaeKW4kVRA0

| LoveSleep a răspuns (pentru RAY):

Ah, asta voia să zică.
Bulă, unul dintre noi nu știe care e aia parte superioară și care e inferioară.
Când ai windowsul corupt și bad-uri în hard poți să-ți deschizi laptopul, din câte știu eu. Și îl repari după ce îl deschizi, ceea ce ea nu poate. Dar în fine laughing

| Bula a răspuns (pentru LoveSleep):

Scuze, am corectat, mi-a alunecat degetul cu o tasta. Fiind intuneric, am dactilografiat "orbeste".

| RAY a răspuns (pentru LoveSleep):

De 5 ani lucrez in domeniul reparati electronice, dar bad uri le poti ascunde cu un program prin hirens boot cd, dar asta nu e o rezolvare, de asta tot recomand ssd

| RAY a răspuns:

Probleme cu hardul sau windowsul e corupt, reinstalare de windows

| sierra1 a răspuns:

Nici un mesaj, nimic? Ceva beep-uri sau alte sunete?

| Doub explică (pentru sierra1):

Nu, absolut nimic
doooar un ecran negru

| sierra1 a răspuns (pentru Doub):

E bai! Încearcă o reinstalare, alt HD, scoate din memorii,...

| Drimmero a răspuns:

Draga mea,, incearca sa-i reinstalezi windowsul, in majoritatea cazurilor cand se intampla asta, cauza e cea de mai sus.

| LoveSleep a răspuns:

Îi scoți bateria. Desfaci în spate acolo unde ai ramii. Cauți pe net unde ar trebui sa fie. Dacă nu le desfaci pe toate până dai de ei. Sunt verzi, caută pe net dacă nu știi cum arată. Îți scoți, îi bagi la loc și vezi dacă merge. Dacă nu, îi pui într-un alt slot. Dacă nici așa nu merge, îl duci într-un service.

| Doub explică (pentru LoveSleep):

Slot ceeeeeeeeeee
e ok, apreciez, mersi, mersi

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Daca mi ai dat fundita sa vedem o rezolvare
descarci un windows 10 https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10
apoi il pui pe un stik prin rufus https://rufus.akeo.ie/
intri in bios f2 -fn si pui usb ca prim boot si se va incepe instalarea,next,dar skype this time ca nu ai licenta si continui,stergi partitia c si creezi una noua apoi dai instalare, daca nu apare hardul sau da vreo eroare sau scrie this hard son failed asta e, mergem pe un ssd, daca ai fi din tm te ajutam mai mult, nu lasa orice individ sa isi bage mana in el

| Doub explică (pentru RAY):

Mssss
e ok, se face el bine

| RAY a răspuns (pentru Doub):

Data viitoare fa o filmare si uploadeaza sa vedem cu ochii nostri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-l desfaci pe piese, să-ți fie mai ușor când arunci cu el.

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Bravo, fata mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

laughing) eu cu ce-am putut, te-am ajutat.

| Xfer a răspuns:

Scoate bateria, bagă-l in priză la încărcat şi tine apăsat pe butonul de pornire vreo 15 sec.
După bagi bateria si îl aprinzi