| Cllarity a întrebat:

Am o mare problema cu leptopul. mi-s-a rupt jackul de la casti in mufa leptopului, stiti cum as putea sa trec din setarile leptopului sunetul de pe casti pe difuzoarele lui?

Răspuns Câştigător
| Skippy223 a răspuns:

Salut. Da, du-te in Control Panel - Hardware/Sound - Sound
Cauta systemul care este setat ca principal (default) si dai disable. Pe urma dai Set as Default pe alt system care ar trebui sa se numeaska Speakers - dar daca nu, atunci incearca cu celelalte pana merge.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie scoasa bucata ramasa inauntru. Se poate face cu ajutorul unei pensete subtiri (de ceasornicarie) sau daca se desface intreg laptopul (si eventual schimba si mufa mama).
Un specialist dotat poate rezolva problema.

| A1b2cdefgh a răspuns:

Nu stiu!