| Generalu45 a întrebat:

Salut, am o placa A68HM-P33 V2 si am placa video integrata si de curand mi-am cumparat o placa video dedicata. Cum o pot activa din bios?

4 răspunsuri:
| Hyper23 a răspuns:

Incearca sa nu umbli in BIOS, dai pe default daca ai facut vreo setare, nu de alta dar daca nu stii.Instaleaza driveru de la placa video si cam atat trebuie sa faci.

| Generalu45 explică (pentru Hyper23):

Ma tot chinui de 3 ore si imi da o eroare startup.nu stiu

| Generalu45 explică (pentru Hyper23):

Am placa video integrata si cea noua o am pusa la pci 3.0 si trebuie sa umblu in bios sa dezactivez placa integrata da nu stiu unde nu gasesc

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Generalu45):

Nu trebuie sa o dezactivezi neaparat, daca nu gasesti, lasa-te pagubas ca nu te incurca cu nimic. Tu ai grija sa bagi cablul vga/hdmi(sau ce ai tu) in placa video cea noua, nu in placa de baza. Instalezi driver-ul si cam atat ai de facut.