| crystyviper a întrebat:

Salut,am o placa de baza cu 4 sloturi pentru rami ddr2, eu am in doua sloturi 1 gb respectiv 2 gb ram, am primit cadou de la un prieten doua placute de ram de 512 mb,ele sunt bune, dar cand l-am bagat, atunci cand pornesc pc rmane blocat la logoul firmei,"Gygabyte"...cine ma poate ajuta in aceasta problema.

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai ai 4 slot-uri de RAM dar depinde cat suporta placa ta de baza maximul. ce placa de baza ai?

| al3xander a răspuns:

Da, ar trebui sa le suporte dar problema este ca daca sunt diverse la frecvente, adica de exemplu daca tu ai placutele alea de 800 MHz si celelalte 2 de 512 de 667 MHz poate fi o problema dar ar trebui sa poti intra macar in BIOS ca sa le setezi pe toate la aceeasi frecventa. ai incercat sa le pui doar pe alea 2 de 512 in placa de baza sa vezi daca functioneaza?

| 0x11111051 a răspuns (pentru crystyviper):

Dar cu rosul acolo mai jos, pentru cine scrie, a?