| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o placa video dedicata si nu stiu daca merge placa este AMD RADEON R5 M330 si cea a laptopului este Intel(R) HD
Graphics 5500 am incercat sa intru si in bios si nu imi apare la windos 8.1 stiu ca nu are bios are ufei parca si nu stiu daca merge placa dedicata.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

UEFI se numeste acel tip nou de BIOS. Placa video dedicata functioneaza in mod automat. Deci, nu-ti face griji.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti adauga amd pe Intel sau invers

| gelu1970 a răspuns:

De regula cea dedicata se activeaza atunci cand joci si e necesar.