| swf a întrebat:

am o placa video nVIDIA geforce gt220 de 1 gb, mergea perfect, am terminat cu ea gta 4 cu setarile la maxim, mergea fara nici o problema, arkham city tot la maxim, tot fara nici o problema. de curand a aparut un driver nou si am zis sa il trag. mi-am bagat dupa gta 4. DEZASTRU! mergea foarte prost, in reluare, si la minim si la maxim, nici videourile de 1080p nu mai merg bine, merg in reluare. vreau o solutie fara sa revin la vechiul driver. bafta! dau funda

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Poti sa faci un update general cu slimdrivers, asa nu pot sa apara incompatibilitati.Programul il poti descarca de aici=>http://www.driverupdate.net/.Placa video e ok pentru gta 4, dar evident, sa ai si 2 gb pe rami si un procesor minim dual core(asta sa ai peste 40 de fps-uri u detalile la maxim)
E aproape iposibil sa nu mearga bine, doar in cazul nefercit in care sursa nu mai face fata si performantele scad simtitor inexplicabil.
Pe riscul tau, poti sa faci un overclock si sa vezi cum merge apoi, asta doar de proba si evident pe riscul tau!

| swf explică (pentru ROB3RT89):

Salut! am facut aproape toate update-urile cu slimdrivers si nimic, tot asa mergestraight face

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Dezinstaleaza driverul asta nou, aoi curata registrii cu c cleaner, apoi reinstaleaza driverul, exact driverul care functiona perfect!

| MikeAlexis a răspuns:

Salut.Urmeaza tutorialul asta de aici http://www.mygarage.ro/......video.html si nu o sa mai ai probleme

| K0sti a răspuns:

Nasol, revino, sau revino-ti. Pai tu vezi ca asta nu merge si totusi vrei sa-l pastrezi? Sa fim seriosi.

| swf explică (pentru K0sti):

Costica, dde ce ar posta ei un driver nou daca ar scade performanta? sa fim seriosi!

| K0sti a răspuns (pentru swf):

Ghici! Crezi ca esti primul care pateste asta? Aia e pur teoretic. Practica dupa cate vezi arata altceva. Nu totdeauna ultimul driver e si cel mai bun. Le carpesc pe o parte si le strica pe alta. Concluzia o tragi singur. Acum deja esti patit. happy

| Babuinu2003 a răspuns:

Dezinstalezi vechiul driver dai restart la pc apoi instalezi pe cel nou