| fihao a întrebat:

Salut am problema cu viteza la internet eu am net de la Global City net si am viteza de 10 Mb/s iar eu trag cu 900kb/s maxim au venit cei de la net la ei pe un laptop mergea cum trebuie iar la mine pauza...am bagat pe on board nvidia trage cum trebuie dar dupa 2-3 min gata nu mai am vit...si cade si netu ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| rogi28 a răspuns:

La tine viteza e 10 Mb/s sau 10 Mbit/s?
ca daca e 10 Mbit/s = 1100-900 kb/s in realitate
Mbit si Mb sunt oleaca diferite ca sa te lamureti mai bine
100 mbit=12 mb
daca 100 mbit ar fi 100 mb apoi atunci nici odata nu am putea folosi aceasta viteza cit vom folosi hdd sata II pentru ca hdd poate scrie maxim pe ele cu viteza de aproximativ 60 mb/s si se citeste cu maxim cu 80 mb/s

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Schimbă firma de net

| fihao explică:

rolling on the flooresti paralel