| alexalex234 a întrebat:

Am o problema am o placa video integrata Nvida Geforce 6150se Nforce 430 si 1GB de RAM.Pe Windows XP imi da la placa vido 512mb si imi arata in loc de 1GB 896 mb de ram cum pot sa fac sa imi arate 1GB de ram?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Placa video integrata isi aloca memorie din ram, de aceea valoarea e mai mica. In functie de marimea memoriei share destinata placii video integrate (se pot face modificari din Bios), memoria ram isi schimba valoarea (mai mica sau mai mare). De aceea, se recomanda o memorie ram mai mare (peste 1-2 gb, in functie de cat suporta placa de baza),

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Integrata aia depinde de memoria ram. Si-a alocat memorie.