| DarthNiger a întrebat:

Salut am o problema cu calculatorul,de cateva luni se blocheaza,adica ingheata tot ecranul si trebuie sa ii dau restart,am dus calculatorul la reparat la diferiti oameni si mi-au zis ca trebuie sa imi cumpar alt procesor,dupa o perioadata nu mai aveam probleme dar acum iar a inceput sa se blocheze,am dus unitatea la o cunostinta care se pricepe la calculatoare si am verificat sa vedem daca lui i se blocheaza cum imi face mie, surpriza...lui nu ii s-a blocat,nu stiu ce sa mai fac,va rog dati-mi niste sfaturi ca sa rezolv problema, DAU FUNDA plss!

2 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Nu e procesorul...
Exact asta am patit si eu si tot procesorul mi s-a zis dar nu era adevarat.
Daca ai placa video dedicata scoate-o si baga pe integrata si vezi ce zice.La mine tot asa facea iar acum merg pe integrata si pc merge mult mai bine laughing

| Rey991 a răspuns:

Incearca sa iti iei alt procesor cum ti-au zis acei oameni si vezi daca mai face asa daca nu du-te la o firma de calculatoare si las-o acolo sa vada ce are.