| andrei1121 a întrebat:

Am o intrebare urgenta am o problema cu calculatorul mi se blocheaza uneori si cand ii dau restart nu porneste de tot ramane blocat sa stiti ca prin mirare nu e vorba de nici un virus si tot timpul cand face asa trebuie sa misc unitatea dar vreau o solutie ca sa nu-i mai trebuieasa sa misc unitatea cand se blockeaza de fapt sanu se mai blocheze multumesc funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zenithf a răspuns:

Daca ti se blocheaz, apare blue-screen error sau se inchide brusc, fara explicatii, cel mai probabil se intampla asta din cauza supraincalzirii. Ai verificat ca cooler-ele de la procesor, placa video si altele ce mai ai pe acolo sa nu fie incarcate de praf?

| corinusdeplus a răspuns:

Buna,e posibil sa ai erori la el si de aceea sa faca figuri.Mi se intampla si mie sa se blocheze si nu aveam nici un virus si mi s-a recomanadat un program de erori.Surpriza afost ca mi-a gasit 1345 de erori in el...Sau mai exista varianta ca unitatea sa aiba praf in ea si de aceea sa nu mearga la performanta ei.Ce sa zic, bafta cu el!

| orang23 a răspuns:

Ce sa zic cred ca ar trebui sati schimbi procesorul sau exista varianta sa ai errori in el

| damiangl a răspuns:

Schimbati hdd-ul. posibil sa aiba bug-uri. sau platanul nu mai este ok.