| CosminM98 a întrebat:

Am o problema cu cd-romul. Nu mi-l detecteaza. Am intrat la Device Manager/DVDCD-ROM Proprietati si imi zice:Currently, this hardware device is not connected to the computer. (Code 45)
To fix this problem, reconnect this hardware device to the computer. Ce sa fac? PS:Abia l-am adus din service.

Răspuns Câştigător
| awspam a răspuns:

Pune un jumper de secundar pe el si apoi il vede

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si ai verificat sa vezi ce are, daca e conectat, daca mufele stau bine, daca se alimenteaza? Vrei sa verificam noi?

| j1NNNx a răspuns:

Poate s-a miscat. Incearca sa-l scoti si apoi sa-l bagi din nou sau sa-l misti.

| CosminM98 explică:

E in garantie abia l-am adus de la service.Cred ca sunt prosti aia de acolo ca vad ca mi-au pus alte cabluri -_-.