| PerrieEdw a întrebat:

TPU, ajutor repede...
puppy dog eyes
Am cititor de carduri si cablu USB... de 2 zile mereu cand le bag in pc apare:
To fix this problem, reconnect this hardware device to the computer.
sau
The drivers for this device are not installed. (Code 28)

There is no driver selected for the device information set or element.

To find a driver for this device, click Update Driver.
si daca dau click tot nu gaseste si nu merge...
Ce sa fac? [ am windows 7 ] Ajutati-ma please...

15 răspunsuri:
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Ai ceva ne instalat, cauta pe cd de la pc happy sunt niste drivere de usb pe cd happy

| PerrieEdw explică (pentru DaNyHoOp3r2013):

Nu stiu unde e... Nu pot sa iau de pe net?

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru PerrieEdw):

Bada cred ca da thinking dar trebuie sa stii care versiune si astea, nu o sa mearga oricare

| PerrieEdw explică (pentru DaNyHoOp3r2013):

Si cum afluU?

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Cred ca ati lipseste un driver de la usb, ce placa de baza ai? daca e Asus mergi la eii si ati descarci driverul lipsa sau te duci la Intel daca e de la eii si tot asa mai departe

| PerrieEdw explică (pentru dantextcontrolpsp):

Nu stiu...Pana acum mergea...

| PerrieEdw explică (pentru PerrieEdw):

Imprimanta e bagata acolo unde bag si stiku sau cablul...straight facestraight face

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru PerrieEdw):

E foarte simplu sa aflii, cind il deschizi ati supne ce pc ai are semnatura de la producator, sau clic dreapta pe iconita mycomputer, clic proprietati si vezi ca scrie in partea dreapta sub sigla de la win

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru PerrieEdw):

Mai e ceva ce nu inteleg, ai un singur port usb in care ai si imprimanta si restul...
?

| PerrieEdw explică (pentru dantextcontrolpsp):

Nu,, am 6. Dar sunt toate la fel...straight face

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru PerrieEdw):

Fa asa; scoate toate mufele usb din pc, imprimanta si ce mai e pe acolo, dai restart, dupa restart conecteazele pe rind, conectezi un si astepti sa ti spuna ca sa conectat si tot asa, daca nici asa nu merge descarca slimdriver de aici http://download.cnet.com/SlimDrivers-Free/3000-18513_4-75279940.html il instalezi ai dai sa scaneze, dupa ce scaneaza ai sa ai o lista cu diverele lipsa le cauti pe cele care sunt cu usb le dai sa se descarce si le instalezi, le instalezi pe rind

| PerrieEdw explică (pentru dantextcontrolpsp):

O sa incerc dar nu in seara asta pentru ca nu am timp. happypuppy dog eyes

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru PerrieEdw):

Ai facut cum ti-am zis? si vrea sa te mai intreb ceva, cititorul de carduri ce marca e? s-ar putea sa ai nevoie de un driver pentru el

| PerrieEdw explică (pentru dantextcontrolpsp):

Nu stiu ce marca e si nici nu scrie pe el.straight face

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru PerrieEdw):

Vezi tu, asta e problema ca nu stim ce sa cautam lasl conectat si scaneaza cu slimdriver sa vedem daca il vede