| Alexstn a întrebat:

Salut.Am o problema cu laptopul meu.Am un Lenovo g570 si dupa ce am șters ceva din Sistem 32 acum când îl pornesc îmi apare ecranul negru.Imi apare siglă Lenovo si ca se încarcă dar dupa, imi apare ecran negru.Ce pot să fac să nu mai am ecranul negru sau din ce cauza este problema? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| nicu991 a răspuns:

Daca ai reusit sa stergi un fisier de sistem, normal ca sistemul de operare nu mai intra in boot. Daca totusi stii ce fisier ai sters din folderul system32(in care n-ai ce cauta) poti sa-ti faci un stick boot-abil cu o distributie de Linux, sa accesezi partitia in care ai windows-ul instalat si sa recuperezi fisierul respectiv din folderul $recyclebin corespunzator partitiei cu sistemul. Daca ti se pare prea complicat, faci in reinstall de windows si-ti bati capul cu install de drivere/software etc.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cat de mare e gradina Domnului...
ai luat singur initiativa de a sterge arhive din system 32 sau te-a "sfatuit" un prieten?

| notefree a răspuns:

Cine tea prostit?
Acum nu mai ai sistem de operare pentru ca nu mai poate boota
Trebuie reinstala sistemul

| Alexstn explică:

Cum fac un reinstall de windows dacă nu pot accesa desktopul?

| K0sti a răspuns (pentru Alexstn):

laughing Intrebarea zilei! Ce treaba ai cu desktopul la instalarea windows-ului? Parca sunteti cazuti din pom...

| Alexstn explică:

Eu ma refeream cum dau reinstall Windows? Îl pot face cin recovery?