| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Am o problema cu o pereche de căști. Ideea este ca una dintre căști (cea dreaptă) se aude doar atunci cand cablul se afla într-o anumita poziție. Știu exact unde are loc problema, din ce am citit este un scurtcircuit. Țin sa precizez ca e aproape de jack zona problematica. Ce as putea face?

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nimic.
Si nici de-a elecronistul daca te joci nu poti sa rezolvi ceva in cazul asta.

| Bizon95 a răspuns:

Unul dintre firele de la casca care nu se aude e intrerupt
asta e blestemul castilor cu fir
poti sa iei altele
poti sa cumperi o mufa jack de la un magazin de piese dar dupa aia trebuie sa o cositoresti
poti sa iei alta pereche de casti, stricata in alta parte, sa tai firele si sa le legi la asta noua

| Ineys a răspuns:

Asa sunt facute castile cu jack. Cand jack-ul e bagat jumate se aude doar 1 casca sau se aud amandoua dar mai incet. Cand e bagat corect se aud cum trebuie.

Daca e bagat de tot si trebuie sucit intr-o parte cand nu se aude, tot ce poti face e sa tai castile pe unde crezi tu ca e problema si sa lipesti firele intre ele iar, dar... nu-ti recomand. Sau daca te pricepi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-ți cumperi altele, si eu am avut această problema insa ca la amândouă, mai bine îți cumperi altele

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru anonim_4396):

Am dat 250 pe alea, nu ma lasă inima sa le dau la cos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh, atunci nu stiu, fara sa re duci la reparație nushce sa faci.

| Unindividn0rmal a răspuns:

Trebuie sa te joci de-a electricianul, unul din fire e intrerupt ( cand misti de cablu se mai face contact ), deafaci casca unde nu se aude si vezi care fir e intrerupt dupa il lipesti, apropo, un sfat ca sa nu mai patesti, nu smulge castile sau alte chestii ( eu asa faceam la nervi si am distrus 2 perechi) si daca vezi ca firul se incurca cu altele sau are bucle incearca sa il tii cat mai drept.

| Shadowlx a răspuns:

Castile cu cablu nu sunt prea bune, nu stii cand se strica, eu am stricat multe perechi fara sa prea fac ceva. In cazul tau, nu sunt sigur ce ai putea sa faci, mai ai garantie? Daca sunt mai vechi se intelege, daca nu, poate te duci si intrebi de unde le-ai luat si iti da altele la schimb sau ceva. Cel mai bine iti iei casti care se pun peste urechi, acelea tin cel mai mult. Sau daca nu vrei, iti iei alte perechi. La un moment dat se strica oricum.