| george4all a întrebat:

Salut
Am o problema cu placa de baza. După ce am montat tot pe ea și am apăsat butonul start a pornit dar pe monitor nu se vede nimic. Ecran negru, ledul monitorului se stinge că și cum ar fi in standby, pc-ul rulează... Nu scoate nici un fel de țiuit sau alte zgomote, am incercat o alta placa de baza, care ar putea fi problema?
A mai trecut cineva prin asta, cine știe de la ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| heddy10 a răspuns:

Incearca sa scoti ramii si sa ii muti dintr-un slot in altul.

| george4all explică:

Va multumesc pentru sfaturi, problema era de la procesor, am schimbat procesorul.

| GEamnuel a răspuns:

Aveai aceleasi componente pe placa de baza care iti mergea?

| mihaimod a răspuns:

Salut daca nu se aprinde monitorul dar ledul luierge de parcă e aprins înseamnă că ai probleme la placa video sau la plăcuțele RAM, una din 2, daca pe placa de baza nu merge ventilatorul înseamnă că e arsa sau alte posibilități, daca mergem ventilatorul de pe placa video înseamnă că ai probleme la cabluri (alea din exterior) se poate sa ai si monitorul ars, încă nu am înțeles faza cu piuiturile. Părerea mea este sa te duci la un specialist, sunt foarte multe posibilități de care să nu-ți dai seama