| Satres a întrebat:

Salut, am o problema cu placa de sunet. Nu se aude nici la casti nici la boxe partea stanga (boxa stanga/casca stanga). Aveti idee ce as putea sa fac?(in afara de a schimba placa de sunet).
*Tin sa precizez ca acuma aproximativ 3 saptamani am desfacut tot pc-u pentru a-l curata si restul pieselor merg cum trebuie*
Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai windows 7 apasa pe voulum, apoi pe imaginea aia ca un difuzor, du-te la la levels si fa click pe balance, acolo vezi sa fie ambele la 100 happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu schimba placa de sunet pana u vezi daca merge sau nu.Cauzele ar putea fi ai multe.Ori driverele nu sunt actualizate,ori cand ai umblat in el nu ai capsat bine placa de sunet. Dupa ce ai curatat e posibil ca fire de praf sa intrerupa contactul. Bag niste boxe si vezi daca merge boxele.dac nu merg nici alea,e clar ca nu face contact bine, il deschizi din nou, scoti placa si pui din nou la loc apasand energic dar nu prea tare. vezi la drivere, vezi daca ai semnul exlamarii in dreptul driverelor, si actulizeaza-le.

| Satres explică (pentru anonim_4396):

Am incercat tot si nu merge.